حضور در مجامع الکترونیک از طریق مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه ممکن است. برای حضور در مجمع الکترونیک گام های زیر را طی کنید. توضیحات هر مرحله در ادامه ذکر خواهد شد.


  1. ثبت نام در سایت سجام و انجام احراز هویت
  2. ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه
  3. دسترسی به مجامع آنلاین در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

ثبت نام در سایت سجام و انجام احراز هویت

برای ثبت نام در سامانه سجام ابتدا به سایت Sejam.ir مراجعه نموده و کدپیگیری دریافت نمایید.

پس از ثبت نام در سجام و دریافت کد پیگیری، برای تکمیل فرایند سجامی شدن باید احرازهویت شوید. احراز هویت در سجام به دو صورت حضوری و الکترونیک برای کلیه فعالان بازار سرمایه فراهم شده است. با مراجعه به تب احراز هویت می توانید لیست مراکز احراز هویت را مشاهده نمایید.

ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

پس از تکمیل فرایند سجامی شدن و دریافت پیامک مبنی بر اینکه شما سجامی شدید؛ می‌توانید با مراجعه به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir علاوه بر مشاهده کامل پرتفوی سهام خود، از اخبار و زمان برگزاری مجامع آن‌ها مطلع شده و در مجامع الکترونیک فعال حضور یابید.

ورود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه برای سهامداران سجامی شده (حقیقی/حقوقی) با کدملی/شناسه ملی، کد تایید و رمز عبور امکان‌پذیر است.

دسترسی به مجامع آنلاین در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه

نکته: پس از ورود از طریق کدملی/ شناسه ملی، کدتایید به شماره همراهی که در سامانه سجام ثبت شده است ارسال خواهد شد. درصورتی که برای بار اول به سامانه مراجعه می‌کنید لازم است رمزعبور خود را تعریف نمایید.

پس از ورود به درگاه و مشاهده سبد دارایی خود با کلیک بر روی «مجامع الکترونیکی» در «حضور در مجمع الکترونیک»، لیست مجامع الکترونیکی فعال را مشاهده خواهید کرد. راهنمای حضور در مجمع نیز برای مشاهده سهامداران قرار داده خواهد شد.

نکته: با توجه به اینکه تنها سهامداران و نمایندگان قانونی آن‌ها امکان حضور در مجمع دارند؛ مجامع الکترونیک تنها برای این اشخاص فعال شده و قابل مشاهده می‌باشد.

برای ورود به مجمع الکترونیک موردنظر برروی دکمه «حضور در مجمع» کلیک نمایید.